Síla slov

11. listopadu 2015 v 9:39 |  Téma týdne
Síla slov..co na to asi tak napsat. Ten, kdo drží svoje sliby, názory apod...to je panečku síla slov, tomu už věřím a nemám v něm děravou důvěru.
Nadruhou stranu, ten kdo neustále slibuje, ale neplní...ztrácí v tom druhém důvěru natolik, že už ani neví, v čem mu může důvěřovat. Pochybuje, zda je vůbec něco z toho, co neustále vykládá pravda.

Každý z nás zná pár lidí, kterým naplno důvěřuje. Už zná jejich vtípky, občasné rýpnutí, ale ví, že ho mají i přes legrácky a menší neshody rádi. Viz moje rodina třeba.. ;)

Pak je tu ale ta většina, které jsem za život potkala a dokonce jim věřila, dokud mi nedošlo, že nemá cenu jim stroprocentně věřit. Sem tam si něco při vyprávění přihodí, přiostří, aby to vypadalo líp. Prostě machrování, ...a nebo na druhou stranu, aby byl ten největší chudáček, když už nemá na to - být king.

No a konečná skupina, pár takových lidí už jsem taky potkala, jsou lidé, co neustále lžou. Někteří vědomě, jiní nevědomky...a ti další si to radši ani sami nepřiznají.
Tato skupina je tak či tak nejhorší. Slibují hory doly, klečí na kolenou, brečí, dožadují se...ale ve skutečnosti skutek utek a oni se vlastně nezměnili. To vy, protože s váma začli tak trochu manipulovat a ten, kdo má měkké srdce - podlehne těm sladkým omluvným slovíčkům a je zase vše ok, dokud se něco dalšího nepodělá. Jenže ti chytřejší, ikdyž si to třeba nechcou přiznat, už ví, že se to bude opakovat...ale stále s tím druhým komunikují a nechávají se neustále obalamutit slovíčkama a věří, že se dotyčný jednou změní. Věřte mi, nezmění.
Ta třetí skupina ví, že to není dokonalý přítel/přítelkyně, jen neví, jak to přátelství/vztah ukončit. Jednoho dne však dostanou odvahu a dají mu sbohem a mají se mnohem lépe, než-li s oným manipulátorem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | E-mail | Web | 11. listopadu 2015 v 10:50 | Reagovat

Každý se určitě alespoň s jedním takovým člověkem setkal... Ale určitě je nejlepší se manipulátorů zbavit, lepší to s nimi totiž nikdy nebude. ;)

2 snizkova-koule snizkova-koule | 12. listopadu 2015 v 8:37 | Reagovat

[1]: Líp bych to nenapsala :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama