Vánoční akce, pečení

30. listopadu 2015 v 20:52 |  Listopad
Jednou za čas je u nás v miniměstě nějaká ta kultůra. Teď to třeba bylo vánoční ..nebo spíš předvánoční představení. Na náměstí vystavují stánkaři svoje výrobky-od jídla a pití, přes výrobky dětí až po vánoční stromečky. Výběr sice není velký a ani moc lákavý, ale za procházku a omrknutí to přece jen stálo. :)
Poslechla jsem si asi hodinový koncert českého zpěváka, šlo mu to opravdu skvěle, žádný falešný tón neunikl a díky němu se sešlo hojně lidí. Nejlepší vystoupení za posledních několik let, ba dokonce to nejlepší? :)

Zbytek dne nás s mamkou chytla uklízecí nálada. Takže ustlané postele, prach utřený, prádlo vyprané, skříně poskládané, podlaha vytřená, kulička učesaná....
Málem bych zapomněla, ještě moje maličkost stihla udělat kuličky z datlí a kakaa. Prý fitnes recept, no k nakousnutí.

V sobotu jsem se rozhodla, že po dvou letech začnu opět píct. Né, že bych někdy nějak pekla, spíš jen pomáhala mamce.
Při vybírání receptu né a né najít něco, co mi padne do oka. Takže zvítězilo kokosové těsto, prý mamky oblíbené. Šlo vyválet docela na prd...skoro vůbec, takže z toho vznikly rohlíčky. Po namočení do rozpuštěné čokolády a posypáním kokosu nevypadají až tak zle.
Další recept z internetu byly rohlíčky, u mě spíš podkovičky. Trochu se připekly, protože ta trouba peče neuvěřitelně rychle, a když se podívám, jestli už je to hotové, tak nic...a za další chvilku se už připíkají. No takže obět konce namočený v čokoládě a posypané barevnými cukrátky.
Aby toho nebylo málo, rozhodla jsem se ještě pro linecné a k večeru je slepovala marmeládou.
Docela záhul, pro lenocha jako jsem já. Hehe. Mezitím byla nějaká ta procházka s kuličkou, ale jenom krátká, byla docela zima.

Dnešní vstávání? Co dodat, nesnáším znělku toho podělanýho budíku! Hned jsem si ju musela ráno změnit. Vrrr, je to jako probuzení z rakve...! Ještě, když jdu spát ve 12 a vstávám o 4 a půl hodiny později, že...
V práci to kupodivu uteklo. Možná to bylo tím, že tento týden dělám s tou nejlepší kolegyní. Od zítra budu ještě s jinou a to bude záhul, protože takovou semetriku....no možná znáte taky. :D Po práci rychle nakoupit a domů...s tím, že se nebudu válet. Haha. Na oběd postačily americký brambory, jako zákusek fitness tyčinka a ledový kaštany, mňam-kalorie. :D Mezitím válení u komplu, procházka, 5 minut četby, hraní s kuličkou a ...válení u komplu, pár sklapovaček, sprcha, umytí nádobí, nachystání svačiny a teď? Spát! Dobrou noc. Tess. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama